wyprawy

Iran - niedocenione piękno

Dodany przez Dariusz Terlecki, w dniu 26/03/2015

(...) Azja od zawsze stanowi cel podróżników i łowców przygód z całego świata. Niektóre kraje pozostają jednak mocno niedocenione, a nawet odsunięte na turystyczny margines. Iran jest jednym z nich. Tymczasem ten niezwykły kraj to wspaniałe miejsce na spędzenie letnich wakacji. Wystarczy wykazać jedynie odrobinę chęci i odsunąć na bok uprzedzenia. Nie ma wątpliwości, że na ogólny odbiór Iranu najbardziej destrukcyjny wpływ ma tamtejsza władza. Na całe szczęście polityka zdaje się nie mieć wpływu na zdecydowaną większość mieszkańców tego kraju, którzy okazują się niezwykle gościnni i otwarci. Jeżeli dodamy do (...)

Słowa kluczowe: turystyka, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: turystyka, wakacje, wyprawy

Bhutan - Królestwo Smoka

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 10/03/2015

(...) Bhutan jest państwem w Azji Południowej, we wschodnich Himalajach. Nie ma dostępu do morza. Graniczy z Chinami oraz Indiami. Oficjalna nazwa państwa brzmi Druk Jul, co oznacza Królestwo Smok. Sami mieszkańcy określają się mianem ludzi grzmotu. Bhutan jest mało znanym państwem ukrytym głęboko w himalajskich dolinach. Dla ruchu turystycznego kraj otworzył się zaledwie kilka lat temu.W 2000 roku ten tajemniczy kraj odwiedziło zaledwie 7500 tysiąca turystów, stąd wniosek że odwiedzenie tego miejsca jest przywilejem nielicznych. Wyprawa do Bhutanu na własną rękę nie jest możliwa. Konieczny jest kontakt z jedną z agencji turystycznych w Thimphu, szczegółowe uzgodnienie programu pobytu oraz wpłacenie należności za pobyt na rządowe konto w Barclays Bank. Po dopełnieniu (...)

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Podróże służbowe - krajowe i zagraniczne

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 29/01/2015

(...) Podróże służbowe są coraz chętniej wykorzystywane przez pracodawców jako dodatkowy czynnik motywujący dla pracowników. Dzieje się tak nie dlatego, że pracodawcy lubią mieć pracowników poza biurem, choć w przypadku handlowców może to być istotny czynnik. Dieta za podróż służbową, chociaż ściśle określona co do wysokości, nie jest obciążona podatkiem i nie odprowadza się od niej składek na ubezpieczenie społeczne, dlatego jest dla pracownika dochodem nieopodatkowanym. W razie wątpliwości informacje o tym są dostępne także na http://www.podroze-sluzbowe.pl.Najczęściej podróże służbowe dzieli się na podróże krajowe i zagraniczne, które będą się różniły właściwie tylko wysokością diety (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

Kraj, który warto poznać

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 11/07/2014

(...) Na terenie Azji istnieje niezwykły, oraz znany niewielu z nas kraj, jakim jest Gruzja. W to niezwykłe miejsce może nas zabrać biuro Exorientelux. Gruzja to miejsce położone pośród kaukaskich gór kraina. Ludzie tutaj są szczęśliwi, zaś malownicze krajobrazy zachwycają każdego turystę. Co więcej średniowieczne miejscowości powodują, że czujemy jakby czas stanął w miejscu, dlatego też kraj ten określić można niemalże, jako krainę miodem i winem płynącą.Rzec można, że Gruzja jest krajem, który kocha Polaków, a wszystko, dlatego, że jesteśmy do siebie bardzo podobni. Czujemy niechęć do Rosji, kochamy jedzenie, zaś upadająca na świecie sztuka biesiadowania ciągle płynie w naszej krwi. Dodatkowo kraj (...)

Słowa kluczowe: podróże, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: podróże, wakacje, wyprawy

Moja wyprawa do Azji

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 24/06/2014

(...) Jestem osobą, która zawsze marzyła o wyprawie, która podniosłaby adrenalinę i takiej, która pozwoliłaby odkryć tajemnicę Azji. Choć moje siły, umiejętności i stan wiedzy nie pozwoliły na wysokogórskie wspinaczki, to podjąłem wyzwanie jakim jest trekking w Himalajach.To górska wycieczka, która pozwala na spędzenie czasu w górach i odkrycia co Azja od podszewki ma do zaoferowania. Zdecydowałem się na wyprawę dokoła Annapurny i choć jest to dość zaludnione miejsce w sezonie to udało mi się znaleźć wyjście z (...)

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wyprawy

Co warto zobaczyć na terenie Beskidu Śląskiego?

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 18/04/2014

(...) Niezależnie od tego, czy na co dzień mieszkamy w aglomeracji śląskiej czy też w innej części Polski, warto zaplanować wycieczkę w Beskid Śląski. Jest to jeden z piękniejszych regionów w naszym kraju, chociaż nie cieszy się może tak dużą popularnością jak Karkonosze czy Tatry. Tymczasem znajdują się tu miejscowości, które nie tylko (...)

Słowa kluczowe: beskidy śląskie, góry, podróże, turystyka, wycieczki, wyprawy

Pensjonat w Bieszczadach

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 02/09/2012

(...) Wielu ludzi w okresie zimowym spędza czas poza swoim miastem. Okres zimowy to dla wielu ludzi czas odpoczynku. Czemu nie wyjechać w góry - w Bieszczady? Część ludzi wybiera się na obozy snowboardowe, obozy narciarskie, a inni pozostają w ojczyźnie. Nasze biuro podróży istnieje na rynku turystycznym od bardzo dawna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Niezbędne doświadczenie, liczne kontakty krajowe i zagraniczne a także wykwalifikowana kadra to atuty, które nakłaniają do (...)

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy
Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0