wycieczki

O Krakowie

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 09/10/2015

(...) Będąc w Krakowie nie można nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta miniona siedziba Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o potędze najjaśniejszej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Aktualnie Wawel jest wielkim muzeum, w jakim oglądać można arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli słynne arrasy wawelskie. Nie omieszkaj posłuchać bicia starego Dzwonu Zygmunta i zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej. Do najbardziej rozpoznawalnych zabytków Krakowa zapewne należy Kościół Mariacki ze średniowiecznym ołtarzem skrzynkowym długa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół ma niezwykle cenne sklepienia kolebkowe a także liczne ornamenty. Ołtarz wyrzeźbiony w drzewie lipowym prezentowany oraz otwierany jest na specjalne okazje. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odgrywany jest hejnał, którego dźwięki drastycznie urywają się na wspomnienie przeszycia (...)

Słowa kluczowe: urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: urlop, wakacje, wycieczki

Organizacja wesela

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 27/08/2015

(...) Organizacja wesela w różnych polskich miastach przebiega w bardzo podobny, niemal identyczny sposób. Można się oczywiście doszukać niewielkich różnic, ale są to raczej kosmetyczne aspekty, które nie zaburzają schematu. Organizacja wesela w Szczecinie jest przedsięwzięciem, które składa się z kilku etapów. Żadnego z nich nie można lekceważyć, ponieważ będzie to miało negatywny wpływ na całość, na jakość zabawy, która będzie (...)

Słowa kluczowe: noclegi, urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, urlop, wakacje, wycieczki

O czym nie zapomnieć planując rodzinne wakacje?

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 31/03/2015

(...) Wczasy rodzinne to prawdziwa szkoła przetrwania dla wszystkich uczestników. Trzeba pogodzić potrzeby i wymagania całej rodziny, co często wymaga dużej elastyczności. Jak zorganizować wyjazd rodzinny, aby obyło się bez katastrofy? Najważniejszy jest plan. Zastanówmy się gdzie chcemy pojechać, gdy wybierzmy już miejsce docelowe czas na atrakcje. Dobrze, jeśli program wycieczki będzie zróżnicowany, aby każdy znalazł coś dla siebie. Kolejną kwestią jest hotel. Szukajmy miejsc, które są przyjazne dla małych gości. Na przykład na terenie (...)

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Niezapomniana podróż do Iranu

Dodany przez Dariusz Terlecki, w dniu 26/03/2015

(...) Wybierając się w podróż na Bliski Wschód, musimy liczyć się z tym, że to, co jest przyjęte za normę w Polsce i w krajach zachodnich, nie jest tam tolerowane. Udając się w podróż do Iranu, który jest krajem fascynującym, trzeba pamiętać, że należy w nim zachować szczególną ostrożność. Jest to państwo policyjne, w miarę bezpieczne, jednak obowiązujące tu prawo jest surowe także dla turystów. Iran, czyli Islamska Republika Iranu lub inaczej Persja, to kraj położony nad osławioną Zatoką Perską i Morzem Kaspijskim. Sąsiaduje on, między innymi, z Irakiem i Pakistanem. Urzędowym językiem jest tutaj perski, choć można też (...)

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Bhutan - Królestwo Smoka

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 10/03/2015

(...) formalności drogą mailową otrzymuje się dokumenty wizowe, które tą samą drogą należy odesłać. Jedyne lotnisko w Bhutanie znajduje się w miejscowości Paro. Wycieczka do Bhutanu zazwyczaj rozpoczyna się od zwiedzania Paro i najbliższej okolicy. Wzdłuż głównej ulicy Paro ciągnie się kompleks tradycyjnej architektur. W dwóch rzędach rozlokowane są piętrowe budynki ozdobione kolorowymi ornamentami. Mieszczą się tutaj maleńkie sklepy oraz restauracje. W miasteczku znajduje się warowny klasztor Dzong, który majestatycznie góruje nad całą okolicą. Na terenie całego kraju znajduje się więcej takich warownych klasztorów. Z części pozostały jedynie ruiny, inne nadal spełniają swoje funkcje warowne. Turyści wpuszczani są jedynie na dziedzińce klasztorów, zaś wnętrza (...)

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Wyprawa rodem z marzeń

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 09/07/2014

(...) O tym, że istnieją szyte na miarę garnitury i suknie, wszyscy wiedzą. Taka kreacja jest absolutnie unikalna i dokładnie pasuje do osoby, która ją zamówiła. Ani za ciasna, ani zbyt luźna - po prostu w sam raz. Czy w taki sam sposób można dopasować wakacyjną podróż? Choć może się to wydawać zaskakujące, to odpowiedź brzmi twierdząco. Można zarezerwować dla siebie i swojej rodziny podróże szyte na miarę.Jedyna różnica pomiędzy taką podróżą a garniturem polega na tym, że o ile kreacja (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Wyprawy w nieznane - trekingowa przygoda

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 18/06/2014

(...) Wyprawy w nieznane to jednocześnie adrenalina i przygoda, to również marzenie wielu osób, które nie wiedzą, jak je spełnić. A spełnienie takiego marzenia jest niemal na wyciągnięcie ręki - blisko albo nawet jeszcze bliżej niż nam się może wydawać. Wyprawy trekingowe są właśnie tym, czego szukamy. Trekking w Himalajach kojarzy się nam nieodzownie z pieszymi wyprawami w góry, ze zdobywaniem szczytów. To trochę tak jak alpinizm, ale nie do końca. Trekking górski jest klasycznym przykładem wypraw trekingowych. Dzisiaj trekking (...)

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wycieczki

Pomysł na tanie noclegi w mieście

Dodany przez Władysław Klich, w dniu 12/06/2014

(...) Do głównych kosztów podróżowania po Polsce zaliczyć trzeba koszty transportu oraz miejsca noclegowego. Wiele osób doda do tego koszty wyżywienia - trzeba wziąć jednak pod uwagę, że nawet przebywając w domu musimy coś jeść i jest to koszt stały. Jak zatem ograniczyć koszty naszych podróży obejmujące noclegi w dużych miastach?Jednym z najprostszych sposób obniżenia kosztów noclegów jest wybór tanich hosteli. Cieszą się one popularnością zwłaszcza wśród młodych osób, które nie mają obiekcji przed spaniem w (...)

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Co warto zobaczyć na terenie Beskidu Śląskiego?

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 18/04/2014

(...) miejscowością wypadową może być Węgierska Górka. Przez wieś przechodzi jeden z głównych szlaków beskidzkich. Miejsce to warto jednak poznać również ze względów historycznych - niegdyś toczyły się tutaj walki z żołnierzami armii hitlerowskiej. Do zwiedzania dla turystów został udostępniony Fort Wędrowiec. Decydując się na przyjazd (...)

Słowa kluczowe: beskidy śląskie, góry, podróże, turystyka, wycieczki, wyprawy

Tramping po świecie

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 03/09/2012

(...) Masz ochotę zobaczyć a także zwiedzić coś zaskakującego? Masz już dość nudnych pobytów w hotelu czy pensjonacie? Nie masz ponownie chęci zalegać na materacu miesiąc przy basenie hotelowym? Wkurzają cię opcje all inclusive? Masz chęć na super przygodę w małym gronie? Nie mogłeś trafić lepiej. Wyprawy trampingowe to coś dla ciebie.Wyprawy polarneRosnącą popularnością wśród polskich krajobrazami i turystów cieszą się wyprawy polarne. Aby obyć się nieco z globtroterów a także surowym klimatem na wstępie proponujemy tanie wyprawy do Norwegii i Islandii, gdzie będziecie spoglądać na niesamowite fiordy, zajedziecie na Nordkapp do miejsca, w którym kończy się Europa. Dla bardziej obytych globtroterów polecamy wyprawy na Antarktydę a także Spitsbergen (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wycieczki

Pensjonat w Bieszczadach

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 02/09/2012

(...) skorzystania z oferty. Wysoki standard wycieczek oraz poziom obsługi to stale polepszane cechy biura podróży. Jedną z wielu atrakcji biura podróży jest domek Bieszczady w miejscowości Hłudno, który jest bardzo popularne wśród przyjezdnych. Urządzamy wczasy dla seniorów, imprezy typu Travel Senior,  zloty integracyjne, kursy językowe, konferencje, szkolenia a także inne imprezy za granicą oraz w Polsce. Przez wiele lat firma wyspecjalizowała się w takich usługach jak wycieczki zagraniczne (...)

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Gotowanie i podróżowanie

Dodany przez Władysław Klich, w dniu 01/09/2012

(...) W każdy weekend ze zniecierpliwieniem wyczekuję na dalszy odcinek 'Podróży Kulinarnych' Roberta Makłowicza. Materiał ten wyświetlany jest na antenie Programu 2 TVP już od dawna, lecz jest nieustannie prezentowany z uwagi na swoją gigantyczną popularność. Każdego tygodnia Robert Makłowicz zaprasza nas ze sobą do dalekiego państwa w idylliczną wyprawę, żeby pogawędzić o historii, tradycjach, kulturze i przetestować oczywiście typowe dla regionu przepisy kulinarne. Z wielkim zaciekawieniem przyjąłem informację o tym, iż uruchomiona została nowa witryna www Roberta Makłowicza, (...)

Słowa kluczowe: podróże, robert makłowicz, urlop, wycieczki

Cudze chwalicie swego nie znacie

Dodany przez Władysław Klich, w dniu 31/08/2012

(...) Portal branży turystycznej to zaawansowana wyszukiwarka, gdzie każdy może znaleźć najbardziej odpowiednie miejsce na wypoczynek wedle wybranych przez siebie kryteriów.Wakacje w Polsce są spędzane przez dużą ilość ludzi.Polskanawakacjach.pl to lubiany portal, w którym internauta może znaleźć wiele miejsc do uprawiania (...)

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki
Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0