wakacje

O Krakowie

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 09/10/2015

(...) średniowiecznego grajka tatarską strzałą, który grając z wieży ostrzegał przed zagrażającym im złem społeczność miasta. Planując w Krakowie kilkudniową wizytę skorzystać można z ekskluzywnej propozycji private tours Krakow i w sposób komfortowy obejrzeć najbardziej interesujące dzielnice w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zamieszkały przez wyznawców judaizmu od stuleci, nie zagubił ani odrobiny ze swojego ciepłego klimatu sprzed lat. Można odwiedzić stare synagogi, posmakować w jednej z żydowskich restauracji koszernego jedzenia lub też zagłębić się w wąskie uliczki. Znajomy podróżuje w przyszłym miesiącu do Krakowa. Zastanawia się, jak do Krakowa dotrzeć. Do wyboru tak naprawdę są trzy opcje: jazda samochodem, podróż koleją czy też przelot samolotem. Ponieważ ma jedynie cztery dni na obejrzenie Krakowa, a to nie jest zbyt (...)

Słowa kluczowe: urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: urlop, wakacje, wycieczki

Praktyczne atlasy geograficzne

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 02/09/2015

(...) Planując wakacyjną, daleką wycieczkę, warto sięgnąć po atlas geograficzny i sprawdzić, jakie miejsca możemy po drodze odwiedzić lub jaką trasę najlepiej wybrać - w szczególności, jeśli będziemy podróżować własnym samochodem. Organizacja takiego wyjazdu może być ciekawym wydarzeniem dla całej rodziny, w szczególności, jeśli mamy do dyspozycji atlas, który będzie dokładnie ilustrował region, do którego zamierzamy wyjechać. Kto (...)

Słowa kluczowe: podróże, urlop, wakacje

Słowa kluczowe: podróże, urlop, wakacje

Organizacja wesela

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 27/08/2015

(...) wolny termin będzie mieć miejsce dopiero za kilka miesięcy. To norma, w wielu innych miastach jest dokładnie tak samo. Cena wynajęcia sali weselnej jest uzależniona od lokalizacji oraz powierzchni. To dwa najważniejsze aspekty, które są ważne, one windują ceny. Lokalizacja oraz powierzchnia wpływają na atrakcyjność sali. Cena wynajęcia sali weselnej w Hotelu Focus w Szczecinie nie zalicza się do najniższych. Hotel Focus to eleganckie miejsce, wesela (...)

Słowa kluczowe: noclegi, urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, urlop, wakacje, wycieczki

Iran - niedocenione piękno

Dodany przez Dariusz Terlecki, w dniu 26/03/2015

(...) tego wszechobecne wpływy kultury perskiej i piękne miasta, otrzymujemy idealne miejsce na rodzinną wyprawę. Podstawą jest jednak planowanie. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych miejsc w Iranie. Gwarantujemy, że ta oferta podróży do Iranu http://www.exorientelux.pl/iran  na długo zapadnie w Waszej pamięci.PRASTARA KULTURANa terenie dzisiejszego Iranu znajduje się wiele historycznych miast, które stanowią kwintesencję kultury perskiej. Jej wpływy widoczne są tu dosłownie na każdym kroku. Osoby, chcące poznać historię tego niezwykłego miejsca, koniecznie powinny odwiedzić Persepolis, Shush czy Hamadan. Liczne atrakcje (...)

Słowa kluczowe: turystyka, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: turystyka, wakacje, wyprawy

Bhutan - Królestwo Smoka

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 10/03/2015

(...) Bhutan jest państwem w Azji Południowej, we wschodnich Himalajach. Nie ma dostępu do morza. Graniczy z Chinami oraz Indiami. Oficjalna nazwa państwa brzmi Druk Jul, co oznacza Królestwo Smok. Sami mieszkańcy określają się mianem ludzi grzmotu. Bhutan jest mało znanym państwem ukrytym głęboko w himalajskich dolinach. Dla ruchu turystycznego kraj otworzył się zaledwie kilka lat temu.W 2000 roku ten tajemniczy kraj odwiedziło zaledwie 7500 tysiąca turystów, stąd wniosek że odwiedzenie tego miejsca jest przywilejem nielicznych. Wyprawa do Bhutanu na własną rękę nie jest możliwa. Konieczny jest kontakt z jedną z agencji turystycznych w Thimphu, szczegółowe uzgodnienie programu pobytu oraz wpłacenie należności za pobyt na rządowe konto w Barclays Bank. Po dopełnieniu (...)

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Podróże służbowe - krajowe i zagraniczne

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 29/01/2015

(...) dodatkowych kosztów oraz ich rodzaj może być określony przez pracodawcę. Dodatkowe wydatki mogą dotyczyć opłat za przejazd autostradami czy opłat za przechowanie bagażu.Jednak nie zawsze dieta przysługuje w pełnej wysokości. W przypadku podróży służbowych krajowych za każdą dobę podróży przysługuje dieta w wysokości 30 zł. Jeśli jednak podróż taka trwa krócej niż dobę, to dieta w pełnej wysokości przysługuje dopiero po 12 godzinach podróży służbowej. W przypadku dłuższych podróży służbowych za rozpoczętą dobę podróży do 8 godzin  przysługuje 50% diety, a po 8 godzinach - dieta w pełnej wysokości. Wysokość diety może być zmniejsza o posiłki, które są np. wliczone do usługi (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

Nasze polskie góry - Tatry

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 29/07/2014

(...) Tatry to idealne miejsce na letni, aktywny wypoczynek dla każdego. Zwłaszcza dla tych osób, które nie wyobrażają sobie odpoczynku bez pieszych wędrówek w trakcie których można przemyśleć wiele różnych spraw.Oczywiście, decydując się na urlop w Zakopanem, trzeba (...)

Słowa kluczowe: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Słowa kluczowe: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Kraj, który warto poznać

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 11/07/2014

(...) ten to jedne z najpiękniejszych tras trekkingowych a także ogromna ilość zabytków, które zachowały się od czasów średniowiecza. Dodatkowo plaże nad Morzem Czarnym sprawiają, że podróż do Gruzji pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Co warto zobaczyć? Przepięknym miejscem na terenie Gruzji, które to z całą pewnością warto odwiedzić to Kutaisi, które znajduje się nad rzeką Rioni, a na całym świecie słynie z zabytków o charakterze historycznym. Niegdyś miasto to było stolicą Imperium Abchaskiego i królestwa Imeretii. Do dnia dzisiejszego zachowała się Katedra Barrata, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bez wątpienia każdego turystę zainteresuje Wardzia, czyli skalne (...)

Słowa kluczowe: podróże, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: podróże, wakacje, wyprawy

Moja wyprawa do Azji

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 24/06/2014

(...) trud się opłacał i mieliśmy góry tylko dla siebie! Tym co szczególnie zapada w pamięć to urokliwe wioski, gdzie mamy wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu. To spotkanie z mieszkańcami tych górzystych terenów i doświadczenie zanurzenia w ich kulturze i obyczajach. To również możliwość zakosztowania specjałów charakterystycznej kuchni Nepalu. . Moja wyprawa do Azji to również  niezapomniane chwile w otoczeniu pięknej fauny i flory, ale to również kontakt z buddyjskimi miejscami modlitwy doskonale (...)

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wyprawy

Wyprawy w nieznane - trekingowa przygoda

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 18/06/2014

(...) nastawić się na niewygody - spanie w namiocie, brak bieżącej wody, kąpiel w strumieniu lub w jeziorze. Podczas takiej wyprawy nie będziemy spać w hotelu czterogwiazdkowym z opcją all inclusive. Wyprawa trekingowa to swoiste wyzwanie. Jest też doskonałym sposobem na poznanie nowych ludzi i nawiązanie trwałych przyjaźni, na współpracę w zorganizowanej grupie. Podczas wyprawy wszyscy jej uczestnicy pomagają sobie wzajemnie, tworząc team. Taki sposób zwiedzania świata jest także egzaminem na wytrzymałość psychiczną i fizyczną oraz (...)

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wycieczki

Pomysł na tanie noclegi w mieście

Dodany przez Władysław Klich, w dniu 12/06/2014

(...) klientów, którzy po atrakcyjnym pobycie prawdopodobnie przyjadą drugi raz. Tanie noclegi w Krakowie czy innym dużym mieście opierają się także na rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, więc nie należy zapominać o tym elemencie.Kolejną możliwością obniżenia kosztów noclegu jest skorzystanie z możliwości społeczności couchsurfing. Tytułową kanapę otrzymamy od mieszkańca danej miejscowości, który nie tylko zapewni nam dach nad głową, ale także bardzo często oprowadzi po mieście. Za ile? Za uśmiech, dobre słowo oraz (...)

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Tramping po świecie

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 03/09/2012

(...) tych, co pragnęliby w świetny sposób połączyć treking po Równinie Serengeti, wizytę w dżungli, czar Czarnego Lądu czy wyprawy na afrykańskich stepach, a także wejść na najwyższy szczyt Afryki organizujemy wyprawy na Kilimandżaro. To teoretycznie jeden z najprostszych szczytów do pokonania spośród szczytów korony ziemi. Wejście nie jest wymagające, aby wejść na Kilimandżaro nie jest niezbędny specjalistyczny wysokogórski sprzęt. Jednakże wielu amatorów ta pozorna łatwość zmyliła. Musieli zawracać w połowie drogi z uwagi na postępujące objawy choroby wysokościowej. Wyprawy dookoła świataDla tych, co mają trochę więcej czasu na przeżycie kapitalnej przygody, mamy dedykowane trampingi kilkunastotygodniowe. Są to wyprawy trekkingowe dookoła świata. (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wycieczki

Pensjonat w Bieszczadach

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 02/09/2012

(...) Wielu ludzi w okresie zimowym spędza czas poza swoim miastem. Okres zimowy to dla wielu ludzi czas odpoczynku. Czemu nie wyjechać w góry - w Bieszczady? Część ludzi wybiera się na obozy snowboardowe, obozy narciarskie, a inni pozostają w ojczyźnie. Nasze biuro podróży istnieje na rynku turystycznym od bardzo dawna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Niezbędne doświadczenie, liczne kontakty krajowe i zagraniczne a także wykwalifikowana kadra to atuty, które nakłaniają do (...)

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Słowa kluczowe: wakacje, wycieczki, wyprawy

Cudze chwalicie swego nie znacie

Dodany przez Władysław Klich, w dniu 31/08/2012

(...) noclegów, hoteli, pensjonatów mogą w serwisie zamieszczać informację o swojej działalności, dołączać link do własnej strony, zdjęcia, opis, dzięki czemu zaprezentują w widoczny sposób swoją ofertę sporej ilości odwiedzających serwis. Internauci przeglądający portal turystyczny bez problemu odnajdują szereg informacji na (...)

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki
Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0