urlop

O Krakowie

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 09/10/2015

(...) Będąc w Krakowie nie można nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta miniona siedziba Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o potędze najjaśniejszej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Aktualnie Wawel jest wielkim muzeum, w jakim oglądać można arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli słynne arrasy wawelskie. Nie omieszkaj posłuchać bicia starego Dzwonu Zygmunta i zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej. Do najbardziej rozpoznawalnych zabytków Krakowa zapewne należy Kościół Mariacki ze średniowiecznym ołtarzem skrzynkowym długa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół ma niezwykle cenne sklepienia kolebkowe a także liczne ornamenty. Ołtarz wyrzeźbiony w drzewie lipowym prezentowany oraz otwierany jest na specjalne okazje. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odgrywany jest hejnał, którego dźwięki drastycznie urywają się na wspomnienie przeszycia (...)

Słowa kluczowe: urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: urlop, wakacje, wycieczki

Praktyczne atlasy geograficzne

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 02/09/2015

(...) wie, może zainspiruje nas on również do odwiedzenia miejsc, o których nawet wcześniej nie pomyśleliśmy. Cały świat w jednej książce Papierowy atlas geograficzny ma wiele zalet: w każdej chwili możemy do niego sięgnąć, nie musząc dodatkowo uruchamiać komputera. Oferowane na rynku wydawniczym tego rodzaju atlasy dostępne są o różnej dokładności i skali. Możemy sięgnąć po książkę o Europie, jak i o każdym innym kontynencie. (...)

Słowa kluczowe: podróże, urlop, wakacje

Słowa kluczowe: podróże, urlop, wakacje

Organizacja wesela

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 27/08/2015

(...) pozostawiać wiele do życzenia. Wynajęcie sali weselnej jest jednym z pierwszych kroków, jakie trzeba podjąć. Na pewno znalezienie dobrej sali wymaga cierpliwości, szczególnie, że mowa jest tutaj o rezerwacji terminów w dłuższej perspektywie. Na dobrą salę trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Szczecin jest miastem, w którym znajdziemy kilka dobrych sal spełniających wszystkie wymagania, ale zawsze trzeba będzie być przygotowanym na to, że pierwszy (...)

Słowa kluczowe: noclegi, urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, urlop, wakacje, wycieczki

O czym nie zapomnieć planując rodzinne wakacje?

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 31/03/2015

(...) ośrodka znajduje się plac zabaw czy klub malucha. W takim miejscu rodzice mogą bez obaw zostawić malucha pod opieką personelu i mieć, choć chwilę dla siebie. Dobrze, jeśli hotelowa restauracja oferuje specjalne menu dla dzieci. Porcje są wtedy mniejsze, a sama potraw dostosowany do upodobań małych gości. Czas na pakowanie… To chyba najgorsza cześć każdej podróży, której nikt nie lubi. Jak się z tym wszystkim nie pogubić? Najlepiej zrobić sobie listę wszystkich potrzebnych rzeczy i skrupulatnie jej pilnować. Dzięki tej metodzie unikniemy (...)

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Niezapomniana podróż do Iranu

Dodany przez Dariusz Terlecki, w dniu 26/03/2015

(...) usłyszeć w Iranie kurdyjski, arabski czy azerski. Każdemu, komu się marzą Iran podróże, zaleca się szczegółowo zapoznać z tutejszymi zwyczajami, ponieważ prawo irańskie jest oparte na prawie koranicznym. Turystki muszą tutaj ubierać się skromnie i tak, by ich ciało było niemal całkowicie osłonięte. Również mężczyźni muszą tu zapomnieć o noszeniu odzieży, która jest u nas standardowa. Każdy Polak, przed wyjazdem do Iranu, musi mieć wizę. Umożliwia ona pobyt oraz tranzyt przez ten kraj. Musimy czekać na wizę czasami nawet miesiąc. Niezwykle fascynujące obiekty, które zobaczymy w Iranie, warte są jednak tego, by dostosować się (...)

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Nasze polskie góry - Tatry

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 29/07/2014

(...) odrobinę luksusu, idealną opcją będzie apartament w Zakopanem, położony w centrum miasta. Z założenia jest to bardziej komfortowa opcja niż wynajem noclegów w hostelu czy pensjonacie.Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkańcy Zakopanego żyją z turystów, warto szukać (...)

Słowa kluczowe: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Słowa kluczowe: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Wyprawa rodem z marzeń

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 09/07/2014

(...) autokar, statek) oraz ilość przystanków pośrednich i przesiadek oraz przewidywanego czasu podróży, a skończywszy na oczekiwanym standardzie noclegu (pięciogwiazdkowy hotel z ofertą all inclusive, elegancki apartament, kameralny pensjonat czy pole kempingowe?). Biuro turystyczne, które jest w stanie zapewnić swoim klientom taki wybór, może liczyć na sukces, bo każdy komponuje swoją podróż wakacyjną albo wyjazd służbowy zgodnie z indywidualnymi życzeniami oraz - co nie mniej istotne - (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Moja wyprawa do Azji

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 24/06/2014

(...) tej sytuacji.Wyruszyliśmy z grupą znajomych na początku września. Jest to czas przed sezonem turystycznym i nie musimy męczyć się z tłumami turystów, jednak pogoda nie jest zbyt pewna. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, gdyż przez pierwsze dwa dni musieliśmy zmagać się z monsunem, ale opłacało się! Już trzeciego dnia wyprawy udało się nam schować za masyw górski Anna puruny i cieszyć się pięknym słońcem i zapierającymi dech widokami. I choć dwa pierwsze dni to zwalone mosty, deszcz i pijawki, to (...)

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wyprawy

Wyprawy w nieznane - trekingowa przygoda

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 18/06/2014

(...) oznacza wyjazd w nieznane i odległe turystycznie tereny, które są trudne do zdobycia. Piesze wędrówki odbywają się w zazwyczaj trudnych terenowo warunkach, ale za to gwarantują kontakt z dziką przyrodą i spełnienie najskrytszych marzeń o wyprawach w najdalsze zakątki świata i poznanie nieznanego. I tak obecnie wyprawy trekingowe zaprowadzą nas nie tylko na szczyty wysokich gór - Alp, Andów czy Himalajów, ale i na pustynie, wulkany, a nawet bagna. Aby wziąć udział w wyprawie trekingowej, trzeba mieć dość dobrą kondycję fizyczną i (...)

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: trekking, urlop, wakacje, wycieczki

Gotowanie i podróżowanie

Dodany przez Władysław Klich, w dniu 01/09/2012

(...) bezpośrednio z Robertem Makłowiczem. Programy Roberta Makłowicza różnią się od innych programów kulinarnych takich jak filmy Macieja Kuronia, Pascala Brodnickiego lub też Karola Okrasy przede wszystkim tym, że Robert Makłowicz opowiada o kulinarnych tradycjach oraz historii danego obszaru Europy a nie jedynie prezentuje przepis kulinarny i przyrządza potrawę przed kamerą. Każdy jeden materiał filmowy oraz program jest rewelacyjnie skomponowany, pojawiają się w nim fragmenty ukazujące najciekawsze kulinarnie i historycznie miejsca wybranego regionu Europy. Robert Makłowicz nie rzadko (...)

Słowa kluczowe: podróże, robert makłowicz, urlop, wycieczki

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0