turystyka

O czym nie zapomnieć planując rodzinne wakacje?

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 31/03/2015

(...) Wczasy rodzinne to prawdziwa szkoła przetrwania dla wszystkich uczestników. Trzeba pogodzić potrzeby i wymagania całej rodziny, co często wymaga dużej elastyczności. Jak zorganizować wyjazd rodzinny, aby obyło się bez katastrofy? Najważniejszy jest plan. Zastanówmy się gdzie chcemy pojechać, gdy wybierzmy już miejsce docelowe czas na atrakcje. Dobrze, jeśli program wycieczki będzie zróżnicowany, aby każdy znalazł coś dla siebie. Kolejną kwestią jest hotel. Szukajmy miejsc, które są przyjazne dla małych gości. Na przykład na terenie (...)

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Iran - niedocenione piękno

Dodany przez Dariusz Terlecki, w dniu 26/03/2015

(...) Azja od zawsze stanowi cel podróżników i łowców przygód z całego świata. Niektóre kraje pozostają jednak mocno niedocenione, a nawet odsunięte na turystyczny margines. Iran jest jednym z nich. Tymczasem ten niezwykły kraj to wspaniałe miejsce na spędzenie letnich wakacji. Wystarczy wykazać jedynie odrobinę chęci i odsunąć na bok uprzedzenia. Nie ma wątpliwości, że na ogólny odbiór Iranu najbardziej destrukcyjny wpływ ma tamtejsza władza. Na całe szczęście polityka zdaje się nie mieć wpływu na zdecydowaną większość mieszkańców tego kraju, którzy okazują się niezwykle gościnni i otwarci. Jeżeli dodamy do (...)

Słowa kluczowe: turystyka, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: turystyka, wakacje, wyprawy

Niezapomniana podróż do Iranu

Dodany przez Dariusz Terlecki, w dniu 26/03/2015

(...) Wybierając się w podróż na Bliski Wschód, musimy liczyć się z tym, że to, co jest przyjęte za normę w Polsce i w krajach zachodnich, nie jest tam tolerowane. Udając się w podróż do Iranu, który jest krajem fascynującym, trzeba pamiętać, że należy w nim zachować szczególną ostrożność. Jest to państwo policyjne, w miarę bezpieczne, jednak obowiązujące tu prawo jest surowe także dla turystów. Iran, czyli Islamska Republika Iranu lub inaczej Persja, to kraj położony nad osławioną Zatoką Perską i Morzem Kaspijskim. Sąsiaduje on, między innymi, z Irakiem i Pakistanem. Urzędowym językiem jest tutaj perski, choć można też (...)

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: turystyka, urlop, wycieczki

Podróże służbowe - krajowe i zagraniczne

Dodany przez Zdzisław Kajzer, w dniu 29/01/2015

(...) oraz walutą, w jakiej dieta jest wypłacana. Warto jednak pamiętać, że dieta za podróż zagraniczną może być wypłacona w złotówkach, o ile pracownik wyrazi zgodę na wypłatę diety przeliczonej po kursie NBP. W podróży służbowej pracownikowi może się również należeć zwrot kosztów za noclegi czy za przejazd samochodem, o ile pracodawca nie dokonywał rezerwacji noclegów i nie zapewniał biletów na podróż. W przypadku podróży samochodem przejazdy rozliczane są według ustalonych w ustawie stawek za każdy przejechany kilometr (tak zwana kilometrówka).W czasie podróży służbowej pracownik może również ponosić dodatkowe koszty, które w ciągu 14 dni od zakończenia podróży musi rozliczyć. Wysokość (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

Nasze polskie góry - Tatry

Dodany przez Michalina Biegus, w dniu 29/07/2014

(...) w stanie znaleźć nocleg tego samego dnia, w którym dotarliśmy do celu, ale szukając wcześniej, mamy możliwość wybrania takiego miejsca, które nam najbardziej odpowiada zarówno wizualnie, jak i w kwestiach lokalizacji czy ceny.Dla osób, które lubią wygodę i (...)

Słowa kluczowe: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Słowa kluczowe: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Wyprawa rodem z marzeń

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 09/07/2014

(...) wprost z pracowni krawca kosztuje bardzo dużo i stać na nią wyłącznie najbogatszych klientów, to na idealnie dopasowaną podróż może sobie pozwolić każdy, gdyż również jej cena jest skrojona dokładnie na miarę - tak, aby nie zrujnować kieszeni klienta, a jednocześnie zagwarantować mu oczekiwany komfort.Dopasowanie wynika z tego, że klient decyduje właściwie o wszystkim, począwszy od celu podróży (wyjazd krajowy, zagraniczny, a nawet na inny kontynent), poprzez środek transportu (samolot, (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Pomysł na tanie noclegi w mieście

Dodany przez Władysław Klich, w dniu 12/06/2014

(...) pokojach dziesięcioosobowych. Taki nocleg znajdziemy już za 30, 40 złotych od osoby. Co jednak istotne, hostele to także bardzo często pokoje dwu-, czy czteroosobowe - jeżeli tylko potrzebujemy więcej prywatności to hostel też będzie odpowiednim miejscem na nasz nocleg.Tani nocleg to nie tylko nocleg związany z niskim standardem. Na wielu portalach zakupów grupowych znajdziemy oferty hotelów 3-, czy nawet 4-gwiazdkowych w rozsądnych pieniądzach. Taki hotel wystawiając ofertę zniżkową liczy na zwiększone zainteresowanie (...)

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Co warto zobaczyć na terenie Beskidu Śląskiego?

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 18/04/2014

(...) turystycznych, w których można dodatkowo spróbować regionalnych smakołyków. Istebna przyciąga między innymi Izbą Regionalną, w której można obejrzeć wspaniałą kolekcję różnego rodzaju instrumentów ludowych. Godny uwagi jest tu także kościół świętego Krzyża.Jeśli Beskid Śląski odwiedzamy głównie ze względu na góry, ciekawą (...)

Słowa kluczowe: beskidy śląskie, góry, podróże, turystyka, wycieczki, wyprawy

Tramping po świecie

Dodany przez Janusz Michalski, w dniu 03/09/2012

(...) interesującymi okrętami polarnymi. Wyprawy turystyczne na Spitsbergen wyruszają z Islandii. Ażeby dopłynąć na Antarktydę trzeba zapisać się na wyprawy Ameryka Południowa i zarezerwować rejs polarny z Punta Arenas w Chile lub Argentyny, z miasta Ushuaia na Ziemi Ognistej. Wyprawy górskiegdy jesteś miłośnikiem wypoczynku czynnego oraz nie są ci straszne spore różnice wysokości, kochasz przestrzeń i góry - zapraszamy na wyprawy do Azji. Oczekuje na ciebie Tybet a także Nepal, a więc jedne z najbardziej wyżynnych krajów Azji. Wyprawy trekingowe w Himalajach to dla każdego pasjonata gór bajkowe doświadczenia. Lądujemy w Nepalu - kraju, którego się nie zwiedza lecz przeżywa i wsiąka w jego niesamowitą atmosferę. Dolina Katmandu zauroczy niejednego z was.Dla (...)

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: podróże, turystyka, wakacje, wycieczki

Cudze chwalicie swego nie znacie

Dodany przez Władysław Klich, w dniu 31/08/2012

(...) wypoczynku w naszym kraju.Na poszczególnych zakładkach portalu możemy odnaleźć nie tylko noclegi nad morzem ale  też okoliczne atrakcje turystyczne jak również punkty gastronomiczne.Noclegi w Polsce przedstawiane są za pomocą portalu turystycznego w sposób czytelny i przejrzysty.Właściciele domków, obiektów turystycznych, (...)

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Słowa kluczowe: noclegi, turystyka, wakacje, wycieczki

Urlop nad morzem

Dodany przez Dariusz Terlecki, w dniu 30/11/-0001

(...) Prawie każdy Polak był kiedyś nad Morzem Bałtyckim. Jest to morze, które potrafi oczarować oczy ie jednego turysty. Wszystkie miasta, które leżą nad morzem, w okresie wakacyjnym są oblegane spora liczba turystów. Dzięki temu miasto ale i prywatni przedsiębiorcy zarabiają bardzo dużo pieniędzy. Od kilku lat turystyka jest bardzo opłacalnym sektorem w naszym kraju. Teraz w turystyce warto szukać zatrudnienia.Ze (...)

Słowa kluczowe: jastrzębia góra, noclegi, pensjonat, podróże, turystyka

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0