Praktyczne atlasy geograficzne


tematyka: podróże, wakacje, urlop

Planując wakacyjną, daleką wycieczkę, warto sięgnąć po atlas geograficzny i sprawdzić, jakie miejsca możemy po drodze odwiedzić lub jaką trasę najlepiej wybrać - w szczególności, jeśli będziemy podróżować własnym samochodem.

Organizacja takiego wyjazdu może być ciekawym wydarzeniem dla całej rodziny, w szczególności, jeśli mamy do dyspozycji atlas, który będzie dokładnie ilustrował region, do którego zamierzamy wyjechać. Kto wie, może zainspiruje nas on również do odwiedzenia miejsc, o których nawet wcześniej nie pomyśleliśmy.

Cały świat w jednej książce

Papierowy atlas geograficzny ma wiele zalet: w każdej chwili możemy do niego sięgnąć, nie musząc dodatkowo uruchamiać komputera. Oferowane na rynku wydawniczym tego rodzaju atlasy dostępne są o różnej dokładności i skali. Możemy sięgnąć po książkę o Europie, jak i o każdym innym kontynencie. Papierowy atlas geograficzny jest zazwyczaj przepięknie ilustrowany, a korzystanie z niego jest samą przyjemnością.
Powinien on znaleźć się w każdym domu również, kiedy w rodzinie są dzieci uczęszczające wciąż do szkoły podstawowej, gimnazjum, czy liceum. Taki atlas z pewnością będzie przydatny, jeśli przygotowują się do różnych klasówek, czy testów z geografii. Odrabianie prac domowych z tego przedmiotu z pewnością będzie łatwiejszym zadaniem.

Zdjęcia naszego reportera
podróże
wakacje
urlop
podróże, wakacje, urlop

Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała na poniedziałek, że wpisała trzy nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych - Comfort Capital Sp. z o.o. z siedzibą na Pszczynie, Cezar Grupa Sp. z o.o. z siedzibą na Warszawie (obe...

Więcej na ten temat

rss icon Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Szczególnie zagrożone są urządzenia mobilne

Coraz więcej państw zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że główne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa wiąże się z internetem informatyką - podkreśla Moni Stern, dyrektor Checkmarx. Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Eksperci podkreślają, że często wykorzystują przy tym techniki socjotechniczne. Celem bardzo często stają się urządzenia mobilne, słabiej zabezpieczane niż komputery. Hakerzy chętnie sięgają po złośliwe oprogramowania.

rss icon Bez nieprawidłowości na stadninie na Janowie Podlaskim

Zarządzanie prestiżową stadniną koni arabskich na Janowie Podlaskim, gdy jej prezesem był Marek Trela, nie budzi zastrzeżeń - jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, takie wnioski płyną z ekspertyzy biegłych, sporządzonej na potrzeby prokuratury. Śledztwo na tej sprawie prowadzą prokuratorzy z Lublina.

rss icon VII Europejski Kongres Finansowy, 5-7 czerwca 2017, Sopot

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych na Warszawie we współpracy z Izbą Domów Maklerskich zapraszają na Debatę Okrągłego Stołu: RYNEK KAPITAŁOWY JAKO WAŻNY ELEMENT STRATEGII ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU organizowaną na ramach VII Europejskiego Kongresu Finansowego na Sopocie.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0