Praktyczne atlasy geograficzne


tematyka: podróże, wakacje, urlop

Planując wakacyjną, daleką wycieczkę, warto sięgnąć po atlas geograficzny i sprawdzić, jakie miejsca możemy po drodze odwiedzić lub jaką trasę najlepiej wybrać - w szczególności, jeśli będziemy podróżować własnym samochodem.

Organizacja takiego wyjazdu może być ciekawym wydarzeniem dla całej rodziny, w szczególności, jeśli mamy do dyspozycji atlas, który będzie dokładnie ilustrował region, do którego zamierzamy wyjechać. Kto wie, może zainspiruje nas on również do odwiedzenia miejsc, o których nawet wcześniej nie pomyśleliśmy.

Cały świat w jednej książce

Papierowy atlas geograficzny ma wiele zalet: w każdej chwili możemy do niego sięgnąć, nie musząc dodatkowo uruchamiać komputera. Oferowane na rynku wydawniczym tego rodzaju atlasy dostępne są o różnej dokładności i skali. Możemy sięgnąć po książkę o Europie, jak i o każdym innym kontynencie. Papierowy atlas geograficzny jest zazwyczaj przepięknie ilustrowany, a korzystanie z niego jest samą przyjemnością.
Powinien on znaleźć się w każdym domu również, kiedy w rodzinie są dzieci uczęszczające wciąż do szkoły podstawowej, gimnazjum, czy liceum. Taki atlas z pewnością będzie przydatny, jeśli przygotowują się do różnych klasówek, czy testów z geografii. Odrabianie prac domowych z tego przedmiotu z pewnością będzie łatwiejszym zadaniem.

Zdjęcia naszego reportera
podróże
wakacje
urlop
podróże, wakacje, urlop

Kraków: Strabag głównym wykonawcą Unity Center na miejsce "szkieletora"

Do czerwca 2019 r. zakończy się budowa kompleksu biurowego Unity Center, który powstanie na miejsce "szkieletora", czyli niedokończonego biurowca NOT na pobliżu ronda Mogilskiego na Krakowie. Na generalnego wykonawcę inwestyc...

Więcej na ten temat

rss icon T-Mobile Polska liczy na ponowne rozdysponowanie częstotliwości z przetargu z 2007 r.

T-Mobile Polska ocenia, że po tym jak prezes UKE unieważnił przetarg na 1800 MHz z 2007 roku, częstotliwości powinny być ponownie rozdysponowane na drodze aukcji lub przetargu - podała spółka na komunikacie prasowym.

rss icon Stodolak: "Łapówka plus" dla wyborców. Tak wygląda polityka socjalna nie tylko rządu PiS

Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza - ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

rss icon Ministerstwo Finansów chce zastąpić ustawy o PIT CIT trzema nowymi ustawami

Ministerstwo Finansów rozważa wdrożenie kolejnego rewolucyjnego projektu na zakresie przepisów prawa podatkowego. Zmiany mają być zasadnicze, rząd chce bowiem doprowadzić do zastąpienia obecnych ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych prawnych trzema nowymi ustawami regulującymi opodatkowanie dochodów z wynagrodzeń, działalności gospodarczej oszczędności kapitałowych.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0