O Krakowie


tematyka: wycieczki, wakacje, urlop

Będąc w Krakowie nie można nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu.

Ta miniona siedziba Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o potędze najjaśniejszej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Aktualnie Wawel jest wielkim muzeum, w jakim oglądać można arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli słynne arrasy wawelskie. Nie omieszkaj posłuchać bicia starego Dzwonu Zygmunta i zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Do najbardziej rozpoznawalnych zabytków Krakowa zapewne należy Kościół Mariacki ze średniowiecznym ołtarzem skrzynkowym długa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół ma niezwykle cenne sklepienia kolebkowe a także liczne ornamenty. Ołtarz wyrzeźbiony w drzewie lipowym prezentowany oraz otwierany jest na specjalne okazje. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odgrywany jest hejnał, którego dźwięki drastycznie urywają się na wspomnienie przeszycia średniowiecznego grajka tatarską strzałą, który grając z wieży ostrzegał przed zagrażającym im złem społeczność miasta.

Planując w Krakowie kilkudniową wizytę skorzystać można z ekskluzywnej propozycji private tours Krakow i w sposób komfortowy obejrzeć najbardziej interesujące dzielnice w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zamieszkały przez wyznawców judaizmu od stuleci, nie zagubił ani odrobiny ze swojego ciepłego klimatu sprzed lat. Można odwiedzić stare synagogi, posmakować w jednej z żydowskich restauracji koszernego jedzenia lub też zagłębić się w wąskie uliczki.

Znajomy podróżuje w przyszłym miesiącu do Krakowa. Zastanawia się, jak do Krakowa dotrzeć. Do wyboru tak naprawdę są trzy opcje: jazda samochodem, podróż koleją czy też przelot samolotem. Ponieważ ma jedynie cztery dni na obejrzenie Krakowa, a to nie jest zbyt dużo, zatem by na długotrwałą podróż nie tracić czasu, poleci pewnikiem samolotem. Bilet lotniczy to koszt rzędu kilkuset złotych w dwie strony, więc| raczej nie ma się co zaprzątać sobie głowy inną opcją. Port Lotniczy w Balicach jest stosunkowo rozsądnie połączone z centrum miasta. Co dwadzieścia minut kursują dedykowane autobusy do centrum miasta. Warto skorzystać jednak z oferty Airport taxi Krakow wynajmując prywatną taksówkę lub też w przypadku większych grup rekomendowane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu w komfortowym busie cała grupa dojedzie bezpiecznie do swojego hostelu.

Kraków jest miastem przyciągającym rzesze turystów, podobnie zresztą jak i cały region małopolski. Każdego roku do Krakowa przylatuje wiele milionów turystów z Europy i świata. Kraków to klasycznie polskie miasto, nie zniszczone cudem przez ostatnią wojnę, gdzie można spotkać mnóstwo skarbów historii ubiegłych wieków.

Zdjęcia naszego reportera
wycieczki
wakacje
urlop
wycieczki, wakacje, urlop

15 proc. obywateli żyje na wynajmowanym mieszkaniu?

Rynek najmu na znacznym stopniu przyczynił się do utrzymania popytu na mieszkania na trakcie trwającej obecnie hossy na rynku mieszkaniowym. Inwestorów kuszą zyski większe od lokat a może obligacji - co więcej: okazuje się, ż...

Więcej na ten temat

rss icon Jedno słowo, które może przesądzić o losie wiatraków. Znów będzie można je budować obok domów?

Zmiana jednego słowa na ustawie spowoduje, że farmy wiatrowe znów będzie można budować tuż obok domów. Eksperci mówią wprost: to nieetyczny lobbing.

rss icon PKL: Oferta kupna akcji złożona przez powiat tatrzański odrzucona

Oferta kupna akcji Polskich Kolei Linowych (PKL) - operatora kolei linowych położonych m.in. na Kasprowym Wierchu - złożona przez zarząd powiatu tatrzańskiego, została odrzucona - podał zarząd Polskich Kolei Linowych SA na oświadczeniu przesłanym na środę PAP.

rss icon Optymalne wakacje na raju (cz. XI): USA - oszczędności na Wyoming Delaware

Amerykańskie stany Wyoming Delaware mogą być doskonałym miejscem na założenie firmy. na obu stanach rejestracja podmiotów gospodarczych był bajecznie prosta, a korzyści podatkowe nie do pogardzenia.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0