O Krakowie


tematyka: wycieczki, wakacje, urlop

Będąc w Krakowie nie można nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu.

Ta miniona siedziba Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o potędze najjaśniejszej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Aktualnie Wawel jest wielkim muzeum, w jakim oglądać można arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli słynne arrasy wawelskie. Nie omieszkaj posłuchać bicia starego Dzwonu Zygmunta i zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Do najbardziej rozpoznawalnych zabytków Krakowa zapewne należy Kościół Mariacki ze średniowiecznym ołtarzem skrzynkowym długa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół ma niezwykle cenne sklepienia kolebkowe a także liczne ornamenty. Ołtarz wyrzeźbiony w drzewie lipowym prezentowany oraz otwierany jest na specjalne okazje. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odgrywany jest hejnał, którego dźwięki drastycznie urywają się na wspomnienie przeszycia średniowiecznego grajka tatarską strzałą, który grając z wieży ostrzegał przed zagrażającym im złem społeczność miasta.

Planując w Krakowie kilkudniową wizytę skorzystać można z ekskluzywnej propozycji private tours Krakow i w sposób komfortowy obejrzeć najbardziej interesujące dzielnice w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zamieszkały przez wyznawców judaizmu od stuleci, nie zagubił ani odrobiny ze swojego ciepłego klimatu sprzed lat. Można odwiedzić stare synagogi, posmakować w jednej z żydowskich restauracji koszernego jedzenia lub też zagłębić się w wąskie uliczki.

Znajomy podróżuje w przyszłym miesiącu do Krakowa. Zastanawia się, jak do Krakowa dotrzeć. Do wyboru tak naprawdę są trzy opcje: jazda samochodem, podróż koleją czy też przelot samolotem. Ponieważ ma jedynie cztery dni na obejrzenie Krakowa, a to nie jest zbyt dużo, zatem by na długotrwałą podróż nie tracić czasu, poleci pewnikiem samolotem. Bilet lotniczy to koszt rzędu kilkuset złotych w dwie strony, więc| raczej nie ma się co zaprzątać sobie głowy inną opcją. Port Lotniczy w Balicach jest stosunkowo rozsądnie połączone z centrum miasta. Co dwadzieścia minut kursują dedykowane autobusy do centrum miasta. Warto skorzystać jednak z oferty Airport taxi Krakow wynajmując prywatną taksówkę lub też w przypadku większych grup rekomendowane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu w komfortowym busie cała grupa dojedzie bezpiecznie do swojego hostelu.

Kraków jest miastem przyciągającym rzesze turystów, podobnie zresztą jak i cały region małopolski. Każdego roku do Krakowa przylatuje wiele milionów turystów z Europy i świata. Kraków to klasycznie polskie miasto, nie zniszczone cudem przez ostatnią wojnę, gdzie można spotkać mnóstwo skarbów historii ubiegłych wieków.

Zdjęcia naszego reportera
wycieczki
wakacje
urlop
wycieczki, wakacje, urlop

30 czerwca zmiany na liście kanałów nc+?

Według nieoficjalnych informacji platforma nc+ 30 czerwca wprowadzi większe zmiany na liście kanałów na dekoderach. Potwierdzałoby to informację sprzed kilku dni od TVP, na której zapowiedziano pojawienie się TVP3 wyżej na po...

Więcej na ten temat

rss icon Marek Belka na radzie nadzorczej Banku Handlowego

Marek Belka został członkiem rady nadzorczej Banku Handlowego - podała spółka na uchwałach z czwartkowego walnego zgromadzenia.

rss icon Wstrzymano dostawy gazu przez rewers na Gazociągu Jamalskim

Gaz-System nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego na Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na Gazociągu Jamalskim na związku ze złą jakością gazu ziemnego - poinformowała na środowym komunikacie spółka. Ekspert rynku gazowego Piotr Maciążek powiedział, że problemy z gazem z jamalskiej rury mają kontekst polityczny. B. szef Agencji Wywiadu, ekspert Fundacji Kazimierza Pułaskiego, Grzegorz Małecki uważa, że problemy z jakością gazu to rosyjskie ostrzeżenie.

rss icon Zmiana na stanowisku prezesa ANR

Waldemar Humięcki po niespełna dwóch latach kierowania Agencją Nieruchomości Rolnych odszedł ze stanowiska. Zastąpiła go Irena Błaszczyk, dotychczas dyrektor Biura Finansowo-Księgowego na ARR.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0