O czym nie zapomnieć planując rodzinne wakacje?


tematyka: turystyka, wycieczki, urlop

Wczasy rodzinne to prawdziwa szkoła przetrwania dla wszystkich uczestników.

Trzeba pogodzić potrzeby i wymagania całej rodziny, co często wymaga dużej elastyczności.

Jak zorganizować wyjazd rodzinny, aby obyło się bez katastrofy?
Najważniejszy jest plan. Zastanówmy się gdzie chcemy pojechać, gdy wybierzmy już miejsce docelowe czas na atrakcje. Dobrze, jeśli program wycieczki będzie zróżnicowany, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Kolejną kwestią jest hotel. Szukajmy miejsc, które są przyjazne dla małych gości. Na przykład na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw czy klub malucha. W takim miejscu rodzice mogą bez obaw zostawić malucha pod opieką personelu i mieć, choć chwilę dla siebie.

Dobrze, jeśli hotelowa restauracja oferuje specjalne menu dla dzieci. Porcje są wtedy mniejsze, a sama potraw dostosowany do upodobań małych gości.
Czas na pakowanie…

To chyba najgorsza cześć każdej podróży, której nikt nie lubi. Jak się z tym wszystkim nie pogubić? Najlepiej zrobić sobie listę wszystkich potrzebnych rzeczy i skrupulatnie jej pilnować. Dzięki tej metodzie unikniemy nadmiernego bagażu, ale też nie zapomnimy o czymś ważnym.

Co w bagażu?
Oprócz oczywiście ubrań w naszych walizkach powinien znaleźć się podstawowy zestaw leków. Jakieś środki opatrunkowe, coś do odkażana ran, lek, który pomoże zbić temperaturę oraz preparat na zatrucia pokarmowe. Taka podstawowa apteczka w sytuacji awaryjnej może zaoszczędzić mnóstwo nerwów i czasu.
Ostatnią pozycją są ulubione zabawki i książeczki dziecka. Przydadzą się, gdy pogoda nie dopisze.

Choć wyjazdy rodzinne bywają stresujące, to zostają po nich piękne wspomnienia.

Zdjęcia naszego reportera
turystyka
wycieczki
urlop
turystyka, wycieczki, urlop

Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała na poniedziałek, że wpisała trzy nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych - Comfort Capital Sp. z o.o. z siedzibą na Pszczynie, Cezar Grupa Sp. z o.o. z siedzibą na Warszawie (obe...

Więcej na ten temat

rss icon Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Szczególnie zagrożone są urządzenia mobilne

Coraz więcej państw zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że główne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa wiąże się z internetem informatyką - podkreśla Moni Stern, dyrektor Checkmarx. Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Eksperci podkreślają, że często wykorzystują przy tym techniki socjotechniczne. Celem bardzo często stają się urządzenia mobilne, słabiej zabezpieczane niż komputery. Hakerzy chętnie sięgają po złośliwe oprogramowania.

rss icon Bez nieprawidłowości na stadninie na Janowie Podlaskim

Zarządzanie prestiżową stadniną koni arabskich na Janowie Podlaskim, gdy jej prezesem był Marek Trela, nie budzi zastrzeżeń - jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, takie wnioski płyną z ekspertyzy biegłych, sporządzonej na potrzeby prokuratury. Śledztwo na tej sprawie prowadzą prokuratorzy z Lublina.

rss icon VII Europejski Kongres Finansowy, 5-7 czerwca 2017, Sopot

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych na Warszawie we współpracy z Izbą Domów Maklerskich zapraszają na Debatę Okrągłego Stołu: RYNEK KAPITAŁOWY JAKO WAŻNY ELEMENT STRATEGII ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU organizowaną na ramach VII Europejskiego Kongresu Finansowego na Sopocie.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0