O czym nie zapomnieć planując rodzinne wakacje?


tematyka: turystyka, wycieczki, urlop

Wczasy rodzinne to prawdziwa szkoła przetrwania dla wszystkich uczestników.

Trzeba pogodzić potrzeby i wymagania całej rodziny, co często wymaga dużej elastyczności.

Jak zorganizować wyjazd rodzinny, aby obyło się bez katastrofy?
Najważniejszy jest plan. Zastanówmy się gdzie chcemy pojechać, gdy wybierzmy już miejsce docelowe czas na atrakcje. Dobrze, jeśli program wycieczki będzie zróżnicowany, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Kolejną kwestią jest hotel. Szukajmy miejsc, które są przyjazne dla małych gości. Na przykład na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw czy klub malucha. W takim miejscu rodzice mogą bez obaw zostawić malucha pod opieką personelu i mieć, choć chwilę dla siebie.

Dobrze, jeśli hotelowa restauracja oferuje specjalne menu dla dzieci. Porcje są wtedy mniejsze, a sama potraw dostosowany do upodobań małych gości.
Czas na pakowanie…

To chyba najgorsza cześć każdej podróży, której nikt nie lubi. Jak się z tym wszystkim nie pogubić? Najlepiej zrobić sobie listę wszystkich potrzebnych rzeczy i skrupulatnie jej pilnować. Dzięki tej metodzie unikniemy nadmiernego bagażu, ale też nie zapomnimy o czymś ważnym.

Co w bagażu?
Oprócz oczywiście ubrań w naszych walizkach powinien znaleźć się podstawowy zestaw leków. Jakieś środki opatrunkowe, coś do odkażana ran, lek, który pomoże zbić temperaturę oraz preparat na zatrucia pokarmowe. Taka podstawowa apteczka w sytuacji awaryjnej może zaoszczędzić mnóstwo nerwów i czasu.
Ostatnią pozycją są ulubione zabawki i książeczki dziecka. Przydadzą się, gdy pogoda nie dopisze.

Choć wyjazdy rodzinne bywają stresujące, to zostają po nich piękne wspomnienia.

Zdjęcia naszego reportera
turystyka
wycieczki
urlop
turystyka, wycieczki, urlop

Kraków: Strabag głównym wykonawcą Unity Center na miejsce "szkieletora"

Do czerwca 2019 r. zakończy się budowa kompleksu biurowego Unity Center, który powstanie na miejsce "szkieletora", czyli niedokończonego biurowca NOT na pobliżu ronda Mogilskiego na Krakowie. Na generalnego wykonawcę inwestyc...

Więcej na ten temat

rss icon T-Mobile Polska liczy na ponowne rozdysponowanie częstotliwości z przetargu z 2007 r.

T-Mobile Polska ocenia, że po tym jak prezes UKE unieważnił przetarg na 1800 MHz z 2007 roku, częstotliwości powinny być ponownie rozdysponowane na drodze aukcji lub przetargu - podała spółka na komunikacie prasowym.

rss icon Stodolak: "Łapówka plus" dla wyborców. Tak wygląda polityka socjalna nie tylko rządu PiS

Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza - ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

rss icon Ministerstwo Finansów chce zastąpić ustawy o PIT CIT trzema nowymi ustawami

Ministerstwo Finansów rozważa wdrożenie kolejnego rewolucyjnego projektu na zakresie przepisów prawa podatkowego. Zmiany mają być zasadnicze, rząd chce bowiem doprowadzić do zastąpienia obecnych ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych prawnych trzema nowymi ustawami regulującymi opodatkowanie dochodów z wynagrodzeń, działalności gospodarczej oszczędności kapitałowych.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0