Kraj, który warto poznać


tematyka: podróże, wyprawy, wakacje

Na terenie Azji istnieje niezwykły, oraz znany niewielu z nas kraj, jakim jest Gruzja.

W to niezwykłe miejsce może nas zabrać biuro Exorientelux. Gruzja to miejsce położone pośród kaukaskich gór kraina. Ludzie tutaj są szczęśliwi, zaś malownicze krajobrazy zachwycają każdego turystę. Co więcej średniowieczne miejscowości powodują, że czujemy jakby czas stanął w miejscu, dlatego też kraj ten określić można niemalże, jako krainę miodem i winem płynącą.


Rzec można, że Gruzja jest krajem, który kocha Polaków, a wszystko, dlatego, że jesteśmy do siebie bardzo podobni. Czujemy niechęć do Rosji, kochamy jedzenie, zaś upadająca na świecie sztuka biesiadowania ciągle płynie w naszej krwi. Dodatkowo kraj ten to jedne z najpiękniejszych tras trekkingowych a także ogromna ilość zabytków, które zachowały się od czasów średniowiecza. Dodatkowo plaże nad Morzem Czarnym sprawiają, że podróż do Gruzji pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Co warto zobaczyć? Przepięknym miejscem na terenie Gruzji, które to z całą pewnością warto odwiedzić to Kutaisi, które znajduje się nad rzeką Rioni, a na całym świecie słynie z zabytków o charakterze historycznym. Niegdyś miasto to było stolicą Imperium Abchaskiego i królestwa Imeretii. Do dnia dzisiejszego zachowała się Katedra Barrata, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bez wątpienia każdego turystę zainteresuje Wardzia, czyli skalne miasto, wyżłobione na zboczu góry Eruszeli. Znajduje się tutaj klasztor, założony w roku 1185, który na początku swej historii ochraniał naród przed Mongołami. Współcześnie zachowało się około trzydziestu z sześciu tysięcy komnat. Miasto jest doskonale ukryte wśród licznych tuneli, co sprawia, że bez przewodnika bardzo trudno tutaj dotrzeć. Charakterystycznym widokiem w Gruzji jest Kaukaz. Jest to przepiękne i bardzo rozległe pasmo górskie, które otula całą Gruzję.

W dolinach górskich ukryte są miasteczka z basztami, zaś dla starożytnych mieszkańców kraina ta była siedzibą bogów. Na terenie tym znajduje się także jeden z największych wygasłych wulkanów wznoszący się na wysokość 5047 m n.p.m.

Zdjęcia naszego reportera
podróże
wyprawy
wakacje
podróże, wyprawy, wakacje

ZUS otworzył nową lokalizację Centrum Obsługi Telefonicznej na Jaśle

Powstają dwa nowe punkty Centrum Obsługi Telefonicznej klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pierwszy otwarto na piątek na Jaśle. Dzięki temu spadnie oczekiwanie na połączenie z infolinią ZUS - mówi rzecznik prasowy ZUS W...

Więcej na ten temat

rss icon "FT": Brytyjski minister finansów chce okresów przejściowych po brexicie

Brytyjski minister finansów Philip Hammond powiedział przedstawicielom biznesu, że chce wynegocjować z UE porozumienie na sprawie okresów przejściowych, które obowiązywałyby po wyjściu kraju z Unii nawet do 2022 roku - poinformował dziennik "Financial Times".

rss icon Rumunia protestuje przeciwko podwójnym standardom żywności na UE

Rumunia wezwała na środę władze Unii Europejskiej do przeciwdziałania podwójnym standardom, jakie stosują firmy spożywcze sprzedające różnej jakości produkty pod tą samą marką na krajach zachodniej wschodniej Europy.

rss icon Rośnie produkcja kurczaków; będą tańsze

Analitycy Agencji Rynku Rolnego przewidują, że na tym roku kurczaki będą tanieć, gdyż ich produkcja stale rośnie, a możliwości ich sprzedaży za granicę są ograniczone. Niska cena będzie zachęcać do większego spożycia drobiu.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0