Kraj, który warto poznać


tematyka: podróże, wyprawy, wakacje

Na terenie Azji istnieje niezwykły, oraz znany niewielu z nas kraj, jakim jest Gruzja.

W to niezwykłe miejsce może nas zabrać biuro Exorientelux. Gruzja to miejsce położone pośród kaukaskich gór kraina. Ludzie tutaj są szczęśliwi, zaś malownicze krajobrazy zachwycają każdego turystę. Co więcej średniowieczne miejscowości powodują, że czujemy jakby czas stanął w miejscu, dlatego też kraj ten określić można niemalże, jako krainę miodem i winem płynącą.


Rzec można, że Gruzja jest krajem, który kocha Polaków, a wszystko, dlatego, że jesteśmy do siebie bardzo podobni. Czujemy niechęć do Rosji, kochamy jedzenie, zaś upadająca na świecie sztuka biesiadowania ciągle płynie w naszej krwi. Dodatkowo kraj ten to jedne z najpiękniejszych tras trekkingowych a także ogromna ilość zabytków, które zachowały się od czasów średniowiecza. Dodatkowo plaże nad Morzem Czarnym sprawiają, że podróż do Gruzji pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Co warto zobaczyć? Przepięknym miejscem na terenie Gruzji, które to z całą pewnością warto odwiedzić to Kutaisi, które znajduje się nad rzeką Rioni, a na całym świecie słynie z zabytków o charakterze historycznym. Niegdyś miasto to było stolicą Imperium Abchaskiego i królestwa Imeretii. Do dnia dzisiejszego zachowała się Katedra Barrata, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bez wątpienia każdego turystę zainteresuje Wardzia, czyli skalne miasto, wyżłobione na zboczu góry Eruszeli. Znajduje się tutaj klasztor, założony w roku 1185, który na początku swej historii ochraniał naród przed Mongołami. Współcześnie zachowało się około trzydziestu z sześciu tysięcy komnat. Miasto jest doskonale ukryte wśród licznych tuneli, co sprawia, że bez przewodnika bardzo trudno tutaj dotrzeć. Charakterystycznym widokiem w Gruzji jest Kaukaz. Jest to przepiękne i bardzo rozległe pasmo górskie, które otula całą Gruzję.

W dolinach górskich ukryte są miasteczka z basztami, zaś dla starożytnych mieszkańców kraina ta była siedzibą bogów. Na terenie tym znajduje się także jeden z największych wygasłych wulkanów wznoszący się na wysokość 5047 m n.p.m.

Zdjęcia naszego reportera
podróże
wyprawy
wakacje
podróże, wyprawy, wakacje

Wieś największym beneficjentem 500 plus

Dodatki na dzieci najbardziej zwiększyły dochód na rodzinach żyjących z dala od wielkich ośrodków miejskich....

Więcej na ten temat

rss icon Marek Dietl został wybrany na prezesa GPW

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych wybrało na poniedziałek Marka Dietla na prezesa spółki. Zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW musi wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. Wśród swoich priorytetów Dietl wymienił m.in. budowanie "skali giełdy".

rss icon Optymalne wakacje na raju: Księstwo Luksemburg

Księstwo Luksemburg to małe państwo położone na Europie Zachodniej, które był jednym z najbardziej liczących się na świecie ośrodków finansowych. Chociaż nie był typowym rajem podatkowym, to z uwagi na przepisy prawne oraz system podatkowy był atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów.

rss icon Dochodzenie wierzytelności od kontrahentów dłużnika

Podstawowym ryzykiem związanym z udzielaniem kredytu kupieckiego, czyli sprzedaży z odroczonym terminem płatności, był możliwość braku otrzymania zapłaty za zbywany towar a może świadczoną usługę. Niestety, na obrocie gospodarczym funkcjonują także podmioty, które teraz na etapie zawarcia umowy nie zamierzają jej wykonać. Sposobem na uzyskanie od nich należności może być dochodzenie wierzytelności od ich kontrahentów.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0