Iran - niedocenione piękno


tematyka: turystyka, wyprawy, wakacje

Azja od zawsze stanowi cel podróżników i łowców przygód z całego świata.

Niektóre kraje pozostają jednak mocno niedocenione, a nawet odsunięte na turystyczny margines. Iran jest jednym z nich. Tymczasem ten niezwykły kraj to wspaniałe miejsce na spędzenie letnich wakacji. Wystarczy wykazać jedynie odrobinę chęci i odsunąć na bok uprzedzenia.

Nie ma wątpliwości, że na ogólny odbiór Iranu najbardziej destrukcyjny wpływ ma tamtejsza władza. Na całe szczęście polityka zdaje się nie mieć wpływu na zdecydowaną większość mieszkańców tego kraju, którzy okazują się niezwykle gościnni i otwarci. Jeżeli dodamy do tego wszechobecne wpływy kultury perskiej i piękne miasta, otrzymujemy idealne miejsce na rodzinną wyprawę. Podstawą jest jednak planowanie. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych miejsc w Iranie. Gwarantujemy, że ta oferta podróży do Iranu http://www.exorientelux.pl/iran  na długo zapadnie w Waszej pamięci.

PRASTARA KULTURA
Na terenie dzisiejszego Iranu znajduje się wiele historycznych miast, które stanowią kwintesencję kultury perskiej. Jej wpływy widoczne są tu dosłownie na każdym kroku. Osoby, chcące poznać historię tego niezwykłego miejsca, koniecznie powinny odwiedzić Persepolis, Shush czy Hamadan. Liczne atrakcje znajdą też tu miłośnicy pieszych wycieczek, których urzekną irańskie góry i wulkany.

CO WARTO ZOBACZYĆ?
Jedną z największych atrakcji Iranu jest Persepolis. Słynne miasto królów wybudowane zostało ok. 520 r. p.n.e. na polecenie króla Dariusza I. Miasto rozciąga się na równinie Marr Dasz, prezentując najwybitniejsze dzieła sztuki persko- achemenidzkiej. Należą do nich pałace, koszary, skarbiec i haremy.
Drugą największą atrakcją turystyczną jest Esfahan. To niesamowicie piękne miasto jest wręcz przepełnione atrakcjami turystycznymi, do których należą największy w Iranie Meczet, zabytkowe mosty czy Plac Immama Khomeiniego.

Zdjęcia naszego reportera
turystyka
wyprawy
wakacje
turystyka, wyprawy, wakacje

Wieś największym beneficjentem 500 plus

Dodatki na dzieci najbardziej zwiększyły dochód na rodzinach żyjących z dala od wielkich ośrodków miejskich....

Więcej na ten temat

rss icon Marek Dietl został wybrany na prezesa GPW

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych wybrało na poniedziałek Marka Dietla na prezesa spółki. Zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW musi wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. Wśród swoich priorytetów Dietl wymienił m.in. budowanie "skali giełdy".

rss icon Optymalne wakacje na raju: Księstwo Luksemburg

Księstwo Luksemburg to małe państwo położone na Europie Zachodniej, które był jednym z najbardziej liczących się na świecie ośrodków finansowych. Chociaż nie był typowym rajem podatkowym, to z uwagi na przepisy prawne oraz system podatkowy był atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów.

rss icon Dochodzenie wierzytelności od kontrahentów dłużnika

Podstawowym ryzykiem związanym z udzielaniem kredytu kupieckiego, czyli sprzedaży z odroczonym terminem płatności, był możliwość braku otrzymania zapłaty za zbywany towar a może świadczoną usługę. Niestety, na obrocie gospodarczym funkcjonują także podmioty, które teraz na etapie zawarcia umowy nie zamierzają jej wykonać. Sposobem na uzyskanie od nich należności może być dochodzenie wierzytelności od ich kontrahentów.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0