Iran - niedocenione piękno


tematyka: turystyka, wyprawy, wakacje

Azja od zawsze stanowi cel podróżników i łowców przygód z całego świata.

Niektóre kraje pozostają jednak mocno niedocenione, a nawet odsunięte na turystyczny margines. Iran jest jednym z nich. Tymczasem ten niezwykły kraj to wspaniałe miejsce na spędzenie letnich wakacji. Wystarczy wykazać jedynie odrobinę chęci i odsunąć na bok uprzedzenia.

Nie ma wątpliwości, że na ogólny odbiór Iranu najbardziej destrukcyjny wpływ ma tamtejsza władza. Na całe szczęście polityka zdaje się nie mieć wpływu na zdecydowaną większość mieszkańców tego kraju, którzy okazują się niezwykle gościnni i otwarci. Jeżeli dodamy do tego wszechobecne wpływy kultury perskiej i piękne miasta, otrzymujemy idealne miejsce na rodzinną wyprawę. Podstawą jest jednak planowanie. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych miejsc w Iranie. Gwarantujemy, że ta oferta podróży do Iranu http://www.exorientelux.pl/iran  na długo zapadnie w Waszej pamięci.

PRASTARA KULTURA
Na terenie dzisiejszego Iranu znajduje się wiele historycznych miast, które stanowią kwintesencję kultury perskiej. Jej wpływy widoczne są tu dosłownie na każdym kroku. Osoby, chcące poznać historię tego niezwykłego miejsca, koniecznie powinny odwiedzić Persepolis, Shush czy Hamadan. Liczne atrakcje znajdą też tu miłośnicy pieszych wycieczek, których urzekną irańskie góry i wulkany.

CO WARTO ZOBACZYĆ?
Jedną z największych atrakcji Iranu jest Persepolis. Słynne miasto królów wybudowane zostało ok. 520 r. p.n.e. na polecenie króla Dariusza I. Miasto rozciąga się na równinie Marr Dasz, prezentując najwybitniejsze dzieła sztuki persko- achemenidzkiej. Należą do nich pałace, koszary, skarbiec i haremy.
Drugą największą atrakcją turystyczną jest Esfahan. To niesamowicie piękne miasto jest wręcz przepełnione atrakcjami turystycznymi, do których należą największy w Iranie Meczet, zabytkowe mosty czy Plac Immama Khomeiniego.

Zdjęcia naszego reportera
turystyka
wyprawy
wakacje
turystyka, wyprawy, wakacje

ZUS otworzył nową lokalizację Centrum Obsługi Telefonicznej na Jaśle

Powstają dwa nowe punkty Centrum Obsługi Telefonicznej klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pierwszy otwarto na piątek na Jaśle. Dzięki temu spadnie oczekiwanie na połączenie z infolinią ZUS - mówi rzecznik prasowy ZUS W...

Więcej na ten temat

rss icon "FT": Brytyjski minister finansów chce okresów przejściowych po brexicie

Brytyjski minister finansów Philip Hammond powiedział przedstawicielom biznesu, że chce wynegocjować z UE porozumienie na sprawie okresów przejściowych, które obowiązywałyby po wyjściu kraju z Unii nawet do 2022 roku - poinformował dziennik "Financial Times".

rss icon Rumunia protestuje przeciwko podwójnym standardom żywności na UE

Rumunia wezwała na środę władze Unii Europejskiej do przeciwdziałania podwójnym standardom, jakie stosują firmy spożywcze sprzedające różnej jakości produkty pod tą samą marką na krajach zachodniej wschodniej Europy.

rss icon Rośnie produkcja kurczaków; będą tańsze

Analitycy Agencji Rynku Rolnego przewidują, że na tym roku kurczaki będą tanieć, gdyż ich produkcja stale rośnie, a możliwości ich sprzedaży za granicę są ograniczone. Niska cena będzie zachęcać do większego spożycia drobiu.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0