Bhutan - Królestwo Smoka


tematyka: wycieczki, wyprawy, wakacje

Bhutan jest państwem w Azji Południowej, we wschodnich Himalajach.

Nie ma dostępu do morza. Graniczy z Chinami oraz Indiami. Oficjalna nazwa państwa brzmi Druk Jul, co oznacza Królestwo Smok. Sami mieszkańcy określają się mianem ludzi grzmotu.

Bhutan jest mało znanym państwem ukrytym głęboko w himalajskich dolinach. Dla ruchu turystycznego kraj otworzył się zaledwie kilka lat temu.W 2000 roku ten tajemniczy kraj odwiedziło zaledwie 7500 tysiąca turystów, stąd wniosek że odwiedzenie tego miejsca jest przywilejem nielicznych.

Wyprawa do Bhutanu na własną rękę nie jest możliwa. Konieczny jest kontakt z jedną z agencji turystycznych w Thimphu, szczegółowe uzgodnienie programu pobytu oraz wpłacenie należności za pobyt na rządowe konto w Barclays Bank. Po dopełnieniu formalności drogą mailową otrzymuje się dokumenty wizowe, które tą samą drogą należy odesłać.

Jedyne lotnisko w Bhutanie znajduje się w miejscowości Paro. Wycieczka do Bhutanu zazwyczaj rozpoczyna się od zwiedzania Paro i najbliższej okolicy. Wzdłuż głównej ulicy Paro ciągnie się kompleks tradycyjnej architektur. W dwóch rzędach rozlokowane są piętrowe budynki ozdobione kolorowymi ornamentami. Mieszczą się tutaj maleńkie sklepy oraz restauracje.
W miasteczku znajduje się warowny klasztor Dzong, który majestatycznie góruje nad całą okolicą. Na terenie całego kraju znajduje się więcej takich warownych klasztorów. Z części pozostały jedynie ruiny, inne nadal spełniają swoje funkcje warowne. Turyści wpuszczani są jedynie na dziedzińce klasztorów, zaś wnętrza pozostają tajemnicą.

Warta zobaczenia jest również dawna wieża obserwacyjna Ta Dzong. Obecnie mieści się tam Muzeum Narodowe Bhutanu. Prezentowane eksponaty to broń, historyczne dokumenty, wypchane ptaki i zwierzęta.

Turyści powinni zobaczyć niewielki pałac Ugyen Perli. W czasie pobytów w Paro w pałacu zatrzymuje się rodzina królewska.

Stolicą państwa jest Thimphu, które znajduje się 65 kilometrów od Paro. Stolicę zamieszkuje 30 000 mieszkańców. W mieście znajduje się tradycyjna bhutańska zabudowa - domy zdobione ornamentami. Najbardziej charakterystyczną budową jest biały Memorial Chorten, który został wybudowany ku czci trzeciego króla Bhutanu. Najważniejszym obiektem stolicy jest wielki zamek-klasztor Tashi Chodzong, będący miejscem urzędowania centralnych władz Bhutanu.

Zdjęcia naszego reportera
wycieczki
wyprawy
wakacje
wycieczki, wyprawy, wakacje

Filip Świtała odwołany ze stanowiska zastępcy przewodniczącego KNF

Filip Świtała został odwołany ze stanowiska zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała KNF na piątkowym komunikacie....

Więcej na ten temat

rss icon Wieś największym beneficjentem 500 plus

Dodatki na dzieci najbardziej zwiększyły dochód na rodzinach żyjących z dala od wielkich ośrodków miejskich.

rss icon Marek Dietl został wybrany na prezesa GPW

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych wybrało na poniedziałek Marka Dietla na prezesa spółki. Zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW musi wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. Wśród swoich priorytetów Dietl wymienił m.in. budowanie "skali giełdy".

rss icon Optymalne wakacje na raju: Księstwo Luksemburg

Księstwo Luksemburg to małe państwo położone na Europie Zachodniej, które był jednym z najbardziej liczących się na świecie ośrodków finansowych. Chociaż nie był typowym rajem podatkowym, to z uwagi na przepisy prawne oraz system podatkowy był atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0