Bhutan - Królestwo Smoka


tematyka: wycieczki, wyprawy, wakacje

Bhutan jest państwem w Azji Południowej, we wschodnich Himalajach.

Nie ma dostępu do morza. Graniczy z Chinami oraz Indiami. Oficjalna nazwa państwa brzmi Druk Jul, co oznacza Królestwo Smok. Sami mieszkańcy określają się mianem ludzi grzmotu.

Bhutan jest mało znanym państwem ukrytym głęboko w himalajskich dolinach. Dla ruchu turystycznego kraj otworzył się zaledwie kilka lat temu.W 2000 roku ten tajemniczy kraj odwiedziło zaledwie 7500 tysiąca turystów, stąd wniosek że odwiedzenie tego miejsca jest przywilejem nielicznych.

Wyprawa do Bhutanu na własną rękę nie jest możliwa. Konieczny jest kontakt z jedną z agencji turystycznych w Thimphu, szczegółowe uzgodnienie programu pobytu oraz wpłacenie należności za pobyt na rządowe konto w Barclays Bank. Po dopełnieniu formalności drogą mailową otrzymuje się dokumenty wizowe, które tą samą drogą należy odesłać.

Jedyne lotnisko w Bhutanie znajduje się w miejscowości Paro. Wycieczka do Bhutanu zazwyczaj rozpoczyna się od zwiedzania Paro i najbliższej okolicy. Wzdłuż głównej ulicy Paro ciągnie się kompleks tradycyjnej architektur. W dwóch rzędach rozlokowane są piętrowe budynki ozdobione kolorowymi ornamentami. Mieszczą się tutaj maleńkie sklepy oraz restauracje.
W miasteczku znajduje się warowny klasztor Dzong, który majestatycznie góruje nad całą okolicą. Na terenie całego kraju znajduje się więcej takich warownych klasztorów. Z części pozostały jedynie ruiny, inne nadal spełniają swoje funkcje warowne. Turyści wpuszczani są jedynie na dziedzińce klasztorów, zaś wnętrza pozostają tajemnicą.

Warta zobaczenia jest również dawna wieża obserwacyjna Ta Dzong. Obecnie mieści się tam Muzeum Narodowe Bhutanu. Prezentowane eksponaty to broń, historyczne dokumenty, wypchane ptaki i zwierzęta.

Turyści powinni zobaczyć niewielki pałac Ugyen Perli. W czasie pobytów w Paro w pałacu zatrzymuje się rodzina królewska.

Stolicą państwa jest Thimphu, które znajduje się 65 kilometrów od Paro. Stolicę zamieszkuje 30 000 mieszkańców. W mieście znajduje się tradycyjna bhutańska zabudowa - domy zdobione ornamentami. Najbardziej charakterystyczną budową jest biały Memorial Chorten, który został wybudowany ku czci trzeciego króla Bhutanu. Najważniejszym obiektem stolicy jest wielki zamek-klasztor Tashi Chodzong, będący miejscem urzędowania centralnych władz Bhutanu.

Zdjęcia naszego reportera
wycieczki
wyprawy
wakacje
wycieczki, wyprawy, wakacje

Kraje azjatyckie szansą dla polskich producentów żywności. Eksport na rynki rozwijające się rośnie najszybciej

O ponad jedną czwartą zwiększył się eksport polskich produktów rolno-spożywczych na pozaeuropejskie rynki rozwijające się na pierwszym kwartale 2017 roku. To wzrost dwuipółkrotnie wyższy niż eksport tych wyrobów ogółem. Rynki...

Więcej na ten temat

rss icon ZUS otworzył nową lokalizację Centrum Obsługi Telefonicznej na Jaśle

Powstają dwa nowe punkty Centrum Obsługi Telefonicznej klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pierwszy otwarto na piątek na Jaśle. Dzięki temu spadnie oczekiwanie na połączenie z infolinią ZUS - mówi rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz.

rss icon "FT": Brytyjski minister finansów chce okresów przejściowych po brexicie

Brytyjski minister finansów Philip Hammond powiedział przedstawicielom biznesu, że chce wynegocjować z UE porozumienie na sprawie okresów przejściowych, które obowiązywałyby po wyjściu kraju z Unii nawet do 2022 roku - poinformował dziennik "Financial Times".

rss icon Rumunia protestuje przeciwko podwójnym standardom żywności na UE

Rumunia wezwała na środę władze Unii Europejskiej do przeciwdziałania podwójnym standardom, jakie stosują firmy spożywcze sprzedające różnej jakości produkty pod tą samą marką na krajach zachodniej wschodniej Europy.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

lipiec 2017 październik 2015 wrzesień 2015 sierpień 2015 marzec 2015 styczeń 2015 lipiec 2014 czerwiec 2014 kwiecień 2014 wrzesień 2012 sierpień 2012 0